Květen 2012

 • JEDNOU NOHOU V HROBĚ, DRUHOU V KRIMINÁLE
 • NADMĚRNÝ NÁKLAD – LETADLO KŘÍDEL ZBAVENÉ
 • „RANDÁL“ – ANEB PRAGA RND
 • ACTROS TRUCKING 2012

  Milí čtenáři!

  Zažíváme v poslední době divné dny, zhroutila se nám nejmenší vládní strana, její členové se přelévají do jiných partají, tvoří nová uskupení, naprosto veřejně se kupčí s hlasy poslanců, nic neplatí, skoro všichni lžou, dozvídáme se, že o míře loajality k vládě rozhodují možná více dluhy a hypotéky jednotlivých zákonodárců a jejich schopnost splácet, než jejich přesvědčení hájit program.

  Každou chvíli policie někoho z té „lepší společnosti“ obviní z korupce nebo jiného zločinu, ale nakonec se nic nevyšetří. Na Václavském náměstí v Praze se pořádala stotisícová demonstrace odborů a občanských sdružení. Ale nikdo z mocných to nebere při rozhodování zatím moc vážně.

  Do toho rostou ceny jídla a dalších potřeb, u čerpacích stanic je to také neradostný pohled. Snad by pomohlo snížení spotřební daně u pohonných hmot, tankovat doma by začaly třeba i firmy, které dnes plní nádrže jinde po Evropě (Španělsko, Lucembursko, Polsko) a také kamiony tudy tranzitující. Každým rokem se natankované množství snižuje, ale ministerstvo financí si vede svou. A náš velemudrc, Miroslav Kalousek, si vycucal z prstu cosi o ztrátě 15 miliard korun do státního rozpočtu, kdyby se u pump zlevnilo. I když odborníci z oboru tvrdí něco zcela jiného.

  Snad tu divnou a pochmurnou náladu přicházející máj, který je přece lásky čas, trochu napraví. I když nevím, nevím. My jsme se alespoň snažili, abyste se u našeho Truck magazínu mohli trochu rozptýlit a nalézt v něm od všeho něco.

  V květnu končí naše soutěž o výlet na Nürburgring, v časopisu najdete poslední kupon, takže teď už můžete poslat všechny čtyři kupony a správnou odpověď do redakce a třeba budete těmi šťastnými výherci právě vy. V časopisu najdete opět hned několik rozhovorů. Podařilo se nám pozvat paní Zlatu Adamovskou, z lidí z profese nám tentokrát poskytl interview řidič autokaru, pan Řezníček. V rozhovoru vám také představíme jednatele Truck Alliance, pana Rančáka. Díky našim přátelům z řad čtenářů jsme se mohli zúčastnit jedné velmi zajímavé akce – přepravy nadrozměrného nákladu (letadla JAK). Náš redaktor se zúčastnil jízdy novým Mercedesem-Benz ze Stuttgartu do Janova. V příběhu řidiče jeden z vás popisuje neradostnou situaci, kdy porušování předpisů už ohrožuje životy všech účastníků provozu.

  Zabrousíme do historie a detailně se podíváme na zoubek vozu Praga RND, konečně víme, jak vypadá nová dodávka Mercedes-Benz Citan. Je jaro, začíná sezona motoristických sportů – věnujeme se jak rallye, ME tahačů i Mistrovství ČR v truck trialu. Nesmím také zapomenout na rady řidičům, redakční testy a mnoho dalšího.

  Přeji vám jen samé dobré věci.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.