Červenec – Srpen 2012

  • Rozhovor s osobností ROMAN ŠEBRLE
  • Za hajduky do Slivenu
  • Projekt SARTRE premiera silničních vlaků
  • Fargo Trucks – návrat do padesátých let
  • Lackova strastiplná pouť Španělskem
  • Jubileum Truck show Lužnice

Milí čtenáři!

Dnes potěším jednoho z vás radostnou novinou. Opět jsme vylosovali naši Velkou letní soutěž a já mohu konečně prozradit jméno výherce. Na německý okruh Nürburgring s roudnickou Buggyrou letos vyrazí pan Radek Vajgelt z Havlíčkova Brodu. Jménem redakce mu srdečně gratuluji, protože ze zkušenosti vím, co tato výhra obnáší. Nezapomenutelný víkend na slavné Grand Prix a truckerskou show, na kterou každoročně přijíždí i 200 000 návštěvníků, což je víc než na Formuli 1.
Vy ostatní netruchlete, můžete to zkusit příště. A snad vám zvedne náladu i naše letní číslo Truck magazínu. Snažili jsme se ho udělat co nejzábavnější, tak snad budete spokojeni. K rozhovoru jsme pozvali slavného desetibojaře, Romana Šebrleho, do švédského finále Mladého evropského řidiče kamionu se za Českou republiku probojoval Petr Kopecký. Podařilo se nám zastihnout organizátora Truckfestu v Hradci Králové, Josefa Štefku, o kterém toho možná spoustu nevíte. Třeba to, že je Mistr Evropy ve slalomu na skateboardu. Kolega redaktor vyrazil na pozvání Mercedesu do Německa otestovat nový autobus Citaro. Sezona truckerských setkání je v plném proudu – Medard se tentokrát vyřádil na menší show v Šeborově, zato na Lužnici i v Piešťanech bylo krásné počasí a návštěvníci si obě akce skutečně užili dosytosti.
Představíme vám také projekt společnosti Volvo nazvaný Sartre, zajedeme se podívat do bulharského Slivenu. Vypravíme se na rallye Baja 300, do španělské Jaramy na ME tahačů, do Krásné Lípy pro změnu na truck trial. Nevěřícně jsme naslouchali nepříznivému osudu Adama Lacka ve Španělsku, kde ho okradli o značnou částku falešní policisté. Možná vás bude také zajímat, jak cestoval tým MKR Technology po vlastní ose do tureckého Istanbulu a z něj hned do italského Misana. V Autech našich dědů vás seznámíme s u nás málo známým vozem Fargo.
Přeji vám krásné prázdniny a hodně trpělivosti, pokud se dostanete do nějaké kolony turistů, kteří vyrazili houfně na dovolenou.

Roman Řepa
šéfredaktor

 


Komentáře nejsou povoleny.