Září 2012

  • S VÝHERCEM NA NÜRBURGRINGU
  • AUTOMOBILKY ZBROJÍ NA IAA
  • STRALIS HI-WAY
  • SETRA – VELKÁ PREMIÉRA
  • EKOLOGICKÉ AUTOBUSY IRISBUSU

Milí čtenáři!

Nejvýznamnější letošní událostí ve světě užitkových vozidel je zářijová výstava IAA v severoněmeckém Hannoveru.  Pro veřejnost bude otevřena od 20. do 27. září, pro novináře již od 18. 9. Expozice většiny firem odpovídají významu akce, a tak se máme na co těšit. Německé společnosti si dávají doma obzvlášť záležet a jejich stanoviště patří tradičně k největším a nejnabitějším. V tomto čísle jsme se hlavně zaměřili na novinky, které chystají společnosti Daimler AG a MAN Truck & Bus. Z bohaté nabídky zmíním alespoň světovou premiéru vozu Mercedes-Benz Antos – nového vozidla pro těžkou rozvážku na kratší vzdálenosti, Citanu – šikovné menší městské dodávky a také autobusu Setra ComfortClass 500. Mezi premiéry budou patřit také nová nákladní vozidla MAN modelových řad TGL, TGM, TGS a TGX připravená plnit nejpřísnější emisní limity Euro VI. Firma představí také nové logo a nové autokary a autobusy. V Hannoveru předvedou svoje inovace i další velcí výrobci, svoji technologii pro plnění emisní normy Euro 6 představí také Renault Trucks.
Nezapomněli jsme ale ani na další novinky v kamionové dopravě, které byly oznámeny o prázdninách, v zářijovém vydání Truck magazínu proto najdete i nové Iveco Stralis Hi-Way, anebo motor Volvo D13 Euro 6.
Kromě toho jsme pozvali k rozhovoru jednoho z vás, truckerů, jeli jsme s výhercem naší letní soutěže na německý Nürburgring, svezli se hybridním autobusem Iveco Irisbus a mnoho dalšího.
Na závěr chci ještě připomenout, že letošní sezona truckfestů vyvrcholí na letišti v Hradci Králové, kde proběhne třetí víkend v září (12. – 14.) již 12. ročník Czech Truckfestu. Jeho pořadatelům se daří dobře skloubit zábavu pro truckery i jejich rodiny s výstavou nákladní techniky, náhradních dílů a pneumatik. Opět se můžete těšit na setkání s přáteli, spanilou jízdu, soutěže v jízdách zručnosti a ve sprintu na 220 m. Zástupci redakce budou u toho, společně s námi se chystá do Hradce i Nadace Truck HELP.  O všem podstatném se dozvíte v říjnovém vydání našeho časopisu.

Roman Řepa

šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.