Říjen 2012

  • ROZHOVOR: MIRKA KNAPKOVÁ
  • POLICIE PŘIPRAVUJE ČETNĚJŠÍ NOČNÍ KONTROLY KAMIONŮ 
  • NA CESTĚ DO “STALINGRADU”
  • NOVÉ VOLVO FH
  • PUTOVÁNÍ PO EVROPSKÝCH TRUCKFESTECH
  • HANNOVER PLNÝ NOVINEK

Milí čtenáři!

Sezona letošních truckerských setkání je definitivně za námi. Kromě těch, které mapujeme každoročně, jsme se vypravili i do míst, kde s podobnými akcemi teprve začínají. Takovou výpravou do neznáma byla netradiční Truck Show Nitra. Na jistotu jsme se pak vydali do Polska na Master Truck, do Zlína na Truck Sraz a nakonec i do Hradce Králové na již 12. Truckfest. Všude jsme se cítili moc dobře, tolik krásných vozidel a spokojených lidí nám vždy zvedne náladu.

Kromě toho jsme v září strávili poměrně dost dní na 64. veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru. O expozicích společností Daimler AG a MAN jsme vás podrobně informovali v minulém čísle Truck magazínu. Tentokrát jsme se zaměřili na další velké automobilky. Podrobný portrét nového Volva FH, hlavního trháku švédské firmy Volvo Trucks, pak přinášíme samostatně.

Chceme se s vámi také podělit o radostnou událost. Po dlouhých letech se k psaní vrátila naše nová spolupracovnice – oblíbená truckerka Jolana Jedličková. Doufáme, že vás její glosa o věcech mezi nebem a zemí, nazvaná Pátek třináctého, potěší.

Stihli jsme toho ale víc, podařilo se nám natočit a přepsat několik velmi zajímavých rozhovorů, pozvání přijala např. olympijská vítězka – veslařka Mirka Knapková, pak také dcera Frankieho Vojtíška Jitka, která potvrzuje pravidlo, že jablko nepadá daleko od stromu. A kdo ví, třeba se s ní jednou potkáme v kabině závodního tahače, zatím si svůj um tříbí za volantem týmové nákladní soupravy na evropských silnicích. Nesmím zapomenout ani na pravidelný rozhovor s řidičem.

Náš spolupracovník, Roman Šotola, se s Policií ČR zúčastnil další kontrolní akce, jejíž výsledky nebyly příliš radostné. Jízda na magnety, porušování sociálního předpisu a jiné delikty jsou čím dál tím rozšířenější. Řidiči a dopravci by se ale měli mít na pozoru, protože policie bude ve svých aktivitách pokračovat, dokonce se chystá tyto bezpečnostní akce dále rozšiřovat.

Nezapomněli jsme ani na pravidelnou rubriku, která vám má pomoci z různých ošemetných situací. Tentokrát se věnujeme problémům s nevyplacenou mzdou z důvodů insolvence firmy.

Skutečnou perlou říjnového Truck magazínu je pak první díl reportáže našeho kamaráda a „jezdce na motorce“, Petra Hošťálka. Zase se vydal do dálky, jak je u něj obvyklé, a zase na motorce. Tentokrát zvolil sedmdesát let starý stroj BMW a s kamarádem vyrazili ke Stalingradu, tedy dnešnímu Volgogradu. Cestou nasbírali kopu zážitků a nafotili mnoho bývalých sovětských automobilů a motocyklů.

Nenechali jsme si ujít ani tradiční sportovní akce. V Mostě se jelo ME tahačů a naši jezdci se chtěli před domácím publikem vytáhnout. Seriál závodů pak pokračoval v belgickém Zolderu a boj o třetí místo mezi Adamem Lackem a Davidem Vršeckým bude v posledních dvou závodech ještě hodně napínavý, zvlášť když je ve hře také Markus Östreich.

V nové lokalitě v středočeské Černuci se zase jel předposlední závod MČR v truck trialu. Tisíce diváků sledovaly s nadšením napínavé souboje a množství nebezpečně vyhlížejících „budek“.

Tak a to je pro tentokrát všechno.

Mějte se pěkně a jezděte opatrně.

Roman Řepa
šéfredaktor

 


Komentáře nejsou povoleny.