Prosinec 2012

  • ROZHOVOR: IVAN HLAS
  • Na stavbě plynovodu
  • Nový DAF XF
  • Muzeum Michelinu v Clermond-Ferrand
  • Oblíbený vůz německé armády – Opel Blitz

Milí čtenáři!

Hned na začátku vám chci poděkovat, že jste nás celý rok podporovali a že jste se také v nebývale velké míře podíleli na tvoření obsahu našeho Truck magazínu. Dostali jsme od vás množství krásných e-mailů, dopisů, sms zpráv, obrázků od vašich dětí, fotografií vašich blízkých, zvláště truckerských svateb se letos pořádalo docela hodně. Díky vašim dotazům jsme se za vás mohli zeptat odborníků na problémy, které vás trápí. Doufám, že tato naše vzájemně prospěšná spolupráce bude pokračovat.

Mám také radost, že se nám opět podařilo vydat truckerský diář. Ten pro rok 2013 jsme rozšířili o další jazyk, tentokrát je to rumunština.  Najdete v něm všechno, na co jste si za ta léta zvykli, a myslím si, že velké úsilí, které jsme museli vynaložit, stálo zato. Někteří z vás nám telefonovali a psali, co se stalo, že normálně vycházel diář s listopadovým číslem. Je vidět, že jste čtenáři pozorní a že jste se na diář již těšili.  Z organizačních důvodů jsme letos zvolili prosincovou variantu.

Než vám popřeji, chci vám ještě v krátkosti přiblížit obsah prosincového vydání. K rozhovoru jsme si tentokrát pozvali hned několik osobností – muzikanta Ivana Hlase, závodníka Davida Vršeckého a navíc i jednoho vašeho kolegu, každým coulem řidiče profesionála.

V Praze proběhl druhý ročník Czechbusu a my jsme na něm měli svůj stánek a svoje redaktory. Opět se ozvala naše spolupracovnice Jolana, tentokrát popsala své zážitky z několika cest do Francie. Podíváme se podrobněji na nový DAF XF a zjistíme, jak se staví plynovod. Pokud se v zimních měsících již těšíte na léto a hledáte místo, kam by stálo zato jet na dovolenou, nabízíme vám jako inspiraci reportáž z Dubrovníku. Pokud máte raději „divočejší“ kraje, nabízím dokončení reportáže našeho spolupracovníka z cesty na rumunsko-ukrajinské pomezí. A pro toho, kdo má rád muzea, máme také jeden tip – Muzeum Michelinu v Clermont-Ferrand. Pro obdivovatele historických vozidel máme také jednu lahůdku – Opel Blitz. A tak bych mohl ještě chvíli pokračovat.

Nyní je ale již čas na vánoční přání. Ať si svátky klidu a míru vychutnáte naplno, bez stresů a zbytečných honiček. Do nového roku 2013 vám přeji mnoho dobrého, jízdy bez nehod, dobré šéfy a spolehlivé zaměstnance. A hlavně hodně lásky, zdraví a štěstí.

Roman Řepa

šéfredaktor

 


Komentáře nejsou povoleny.