Duben 2013

  • Rozhovor: Michael Hejč
  • KENWORTH T680
  • Nový Mercedes-Benz Atego
  • Předválečná PRAGA ND
  • PACCAR MX-11 Euro 6 – novinka z Eindhovenu

Milí čtenáři!

Chci vás hned zkraje upozornit na mimořádnou aukci vystřihovánek modelů Tatry 815 Tomáše Tomečka, která bude probíhat na portálu Aukro od 12. dubna. Jde o charitativní akci, kterou pořádá pan Ing. Václav Jirka, jejíž výtěžek poputuje na konto nadace Truck HELP. Ta, jak jistě všichni víte, se stará o pozůstalé po profesionálních řidičích, kteří zahynuli při výkonu svého povolání. Akce se koná pod názvem Tatra pro nadaci. Dražené modely absolvovaly s naším vynikajícím závodníkem Tomášem Tomečkem cestu do Dakaru na rallye Africa Eco Race 2013 a zpět a jsou jím i dalšími členy týmu podepsány.  Další podrobnosti najdete v Truck magazínu na stranách 10 a 11. Velice děkuji jak panu Jirkovi, tak Tomáši Tomečkovi, za jejich nezištnost a dobrou vůli pomoci potřebným.

Takových lidí, jako jsou oni, bych chtěl i na silnicích potkávat co nejvíce. I když to je asi jen zbožné přání. Své o tom ví i náš host Václav Hakl, který doprovází nadměrné náklady. Při rozhovoru s ním jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí, i to, že některým lidem by se řidičský průkaz nikdy neměl dostat do rukou.

Minule jsem psal o našem redaktorovi Martinovi, kterého málem zabil neopatrný řidič. Tentokrát jsem se dostal do šlamastyky pro změnu i já. Praskla mi pneumatika na autě a měl jsem co dělat, abych se nedostal do maléru. Nakonec to dobře dopadlo a tak vám mohu ještě v krátkosti představit obsah dubnového Truck magazínu. Společnost DAF Trucks nás pozvala do svojí továrny v Eindhovenu, aby se pochlubila svým novým kompaktním motorem Paccar MX-11 Euro 6, s novinkami se vůbec roztrhl pytel a tak vám můžeme představit i nový Mercedes-Benz Atego a také nádherný „nosatý“ Kenworth T680. A u Kenworthu ještě chvilku zůstaneme – jelikož slaví 90. výročí svojí existence, připojili jsme se alespoň rekapitulujícím článkem k řadě gratulantů.

Určitě si přečtěte také materiál našeho kamaráda Jirky Fialy o speciálních vozidlech a jejich tvůrcích. Výborné a poučné čtení jsou jako vždy Auta našich dědů od našeho dalšího milého spolupracovníka Petra Hošťálka, který se tentokrát podrobně rozepsal o voze Praga ND.

Na závěr Vás chci upozornit na rozhovor s osobností. Tentokrát jsme se vydali do hudebních krajin, abychom vyzpovídali jednoho z nejtalentovanějších mladých českých houslistů, Michaela Hejče. Mluví se o něm jako o současném Paganinim, takže mu přejme, ať očekávání naplní.

Tak ať se vám daří a doufejme, že zima už letos nezpůsobí žádné další kalamity.

Mějte se fajn
Roman Řepa
šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.