Květen 2013

  • Rozhovor: Alice Bendová
  • Nová VOLVA FM a FMX
  • Kenworth T880
  • Unimog a Econic ve světové premiéře
  • Praga V3S – legendární oslavenec

Milí čtenáři!

Držíte v rukou květnový Truck magazín, což je neklamné znamení, že naše Velká letní soutěž o výlet na německý okruh Nürburgring se chýlí ke konci. Pokud chcete být slosováni a mít šanci na výhru, přečtěte si podrobně informace na protější straně. Odpovězte na jednu otázku a pošlete nám v termínu nasbírané kupony. Ta trocha námahy jistě stojí za víkend na slavné Grand Prix a truckshow, navíc jako host úspěšného týmu Buggyra.

A když už jsme u soutěží, na stranách8 a9 najdete informace o letošním ročníku The Drivers’ Fuel Challenge, kterou pořádá od března do října společnost Volvo Trucks. Vítězný řidič, který uspoří nejvíc paliva, vyhraje nový osobní automobil Volvo V 40.

K rozhovoru jsme si na začátku jara pozvali půvabnou modelku a herečku Alici Bendovou, vyzpovídali jsme také truckera Karlose. Velkou pozornost jsme tentokrát věnovali novinkám ze severu, Volvu FM a FMX. Ve světové premiéře byly představeny i další zajímavé vozy – v Německu to byly slavné Unimogy a vozidla Econic z dílny Mercedesu-Benz. Nizozemský DAF pak veřejnosti předvedl svoje nová vozidla LF a CF.

Pokračujeme opět v mapování poměrů na našich silnicích, kde se podvádění s magnety a nedodržování předpisů stává pravidlem.

Určitě nepřehlédněte rozsáhlý materiál, který jsme věnovali legendě mezi československými nákladními automobily. Praga V3S totiž slaví 60. narozeniny.

V dubnu vyjeli poprvé do terénu závodníci v „přesné jízdě“ – naši trucktrialoví jezdci se letos poprvé představili, jako již tradičně, v Milovicích. Nezaháleli ani jiní závodníci, David Vršecký překonal tři světové rekordy a na novou sezonu ME tahačů na okruzích je evidentně dobře připraven.

Pro fanoušky malých náklaďáků máme lahůdku – model Tatry 815.

To samozřejmě není vše, co v časopisu najdete. Takže příjemné čtení a mnoho kilometrů bez nehod.

Roman Řepa
šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.