Červen 2013

 • BAUMA
 • UNIMOG U423
 • Renault Trucks – ambiciózní novinky z Francie
 • Truck May Day
 • Nové řady Volvo FL a FE

  Milí čtenáři!Jaro je v plném proudu a se zlepšením počasí se jako obvykle roztrhl pytel s různými motoristickými akcemi. Některé jsou statické, jiné testovací, ale ze všech je spousta materiálů a zážitků. Snažili jsme se vám jich zprostředkovat co nejvíce, ale přesto se nám nepovedlo dostat do červnového vydání všechny.I tak se toho, myslím, povedlo dost. Zúčastnili jsme se praktických zkoušek Mercedesu-Benz Arocs v lomu nedaleko od Wuppertalu, zajeli jsme na stavební veletrh Bauma do Mnichova, vyzkoušeli jsme legendární unimogy i dříče v komunálních sférách – Mercedesy-Benz Econic. Navštívili jsme také další lom, tentokrát nedaleko Lipska, kde řádil Gerard de Rooy se svou dakarskou družinou na soutěži Baja 300.Ani jinde se nezahálelo. Volvo obměnilo poslední dvě řady – FL a FE, čímž byla obnova všech produktů známého švédského výrobce úspěšně dokončena. Něco podobného se chystá udělat i Renault Trucks začátkem června ve francouzském Lyonu. Na velkolepé akci v centrále společnosti budou představena zcela nová vozidla splňující přísné emisní limity Euro 6.Jak jsem již zmínil, vše se rozbíhá do vysokých obrátek – začalo ME tahačů na okruzích a konkurence je letos obzvlášť široká, proběhly již dva závody v truck trialu, uskutečnila se i první letošní truckerská show – nástupkyně oblíbené Kamionshow, tentokrát však na jiném místě, s novým názvem Truck May Day a s novými partnery.
 • Rád bych vás také pozval do slovenského Popradu, kde se 8. června uskuteční jedinečná modelářská výstava, Popradský Modelárský Deň. Tam se v premiéře představí náš spolupracovník Pavel Janda s nádherně airbrushovanou scanií s motivem tygra, vytvořeným podle skutečného tahače, který můžete občas zahlédnout na skandinávských silnicích.V červnovém Truck magazínu najdete také dokončení našeho článku věnovaného legendárnímu vozu Praga V3S, který slaví kulatiny.
  Dopravce jistě bude zajímat velice šikovná novinka od společnosti TimoCom, poskytovatele burzy nákladů a volných vozů, aplikace nazvaná TC eMap®.Na závěr Vás chci upozornit, že jsme prodloužili dobu pro odeslání kuponů do naší velké soutěže Sbírej a vyhraj až do 4. června. Do slosování budou zařazeny všechny korespondenční lístky se správnou odpovědí, došle k tomuto datu. Takže posílejte pohledy a možná, že se podíváte se závodním týmem Buggyra na slavný okruh Nürburgring, kde zažijete neopakovatelnou truckerskou show.Tak to je pro dnešek všechno, ať se vám daří, dávejte pozor na opravované D1 a snažte se být k druhým slušní.

  Roman Řepa
  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.