Červenec – Srpen 2013

 • Jana Šulcová
 • D Access Euro 6
 • Avia ukončila výrobu náklaďáků
 • TimoCom pomáhá obětem povodní
 • ŠKODA 706 RT – Trambus
  Milí čtenáři!Je rozhodnuto. Naše pravidelná letní soutěž o víkend se závodním týmem Buggyra na německém okruhu Nürburgring již zná svého výherce. Je jím pan Kamil Šafr z Mostu. Všichni z redakce mu gratulujeme a věříme, že si tuto nevšední akci užije minimálně tak dobře jako jeho sedm předchůdců.

  Blíží se prázdniny a pro ty z vás, kteří jezdí přes Maďarsko, se pravděpodobně tato destinace stane pravým očistcem. Maďaři se rozhodli od pondělí 1. července zavést elektronické mýto, ale nejsou na něj připraveni. Očekávají se dlouhé fronty, zmatky, velké zdržení a podobné „radosti“. Uspěchaná příprava doprovázená arogantním mlčením maďarských orgánů však podle Sdružení dopravců Česmad Bohemia překonává i špatné zkušenosti se startem obdobných systémů v Německu, u nás nebo na Slovensku. Pár dní před zahájením výběru mýta na většině maďarských silnic obdrželi nejen čeští, ale i ostatní evropští dopravci pouze jedinou informaci o způsobu výběru, registraci a výši poplatků. Nebylo možné se do systému zaregistrovat, nefungovala kontaktní místa, nebyly k dispozici palubní jednotky. Tak doufejme, že Maďaři nakonec mýto o nějaký ten měsíc odloží. O postupu Česmadu se více dozvíte v Novinkách.

  Ještě než se pustím do podrobnějšího popisu letního vydání, chci poděkovat společnosti TimoCom za příkladnou pomoc při povodních. Vyslala totiž do Čech kamion plný věcí pro potřebné, na které poskytli finance zaměstnanci této technologické společnosti a další dobrovolníci. Podrobnosti najdete na stranách 10 a 11. K rozhovoru jsme si pozvali jednoho z vašich kolegů a také slavnou herečku, Janu Šulcovou.

  Společně s námi pojďte obdivovat krásně zrestaurovanou Liazku 100 i truchlit nad koncem kdysi slavné továrny Avia, která zavře své brány v Letňanech koncem července.

  V letním Truck magazínu se s námi vydejte do francouzského Lyonu, kde byly představeny inovované modelové řady výrobce nákladní techniky Renaultu Trucks. Vyzkoušeli jsme si také nový Mercedes-Benz Sprinter. Nevšední je i materiál našeho spolupracovníka o plošinách pro údržbu větrných elektráren. Sezona truckerských setkání je v plném proudu – my jsme zmapovali tradiční show v Lužnici i zajímavou akci v Rakousku. V Autech našich dědů si připomeneme českou legendu – RT 706.

  Nezapomněli jsme ani na závody tahačů, kde to jiskří mezi českými jezdci Davidem Vršeckým a Adamem Lackem. Byli jsme i na truck trialu, jehož soutěže těžce poznamenaly povodně.

  A tak bych mohl pokračovat, protože prázdninové dvojčíslo obsahuje ještě mnohem více zajímavostí.

  Doufám, že budete spokojeni a že vám o prázdninách alespoň trochu zpříjemníme čas. Ať se vám daří.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.