Říjen 2013

 • Jan Procházka
 • Léto plné truckerských srazů
 • Volvo FH je truck roku 2014
 • RC Dakar Truck
 • Tatra 141 – na háku až 100 tun
  Milí čtenáři!

  V redakci jsme byli docela zvědaví, jak se letos vydaří 13. Truckfest v Hradci Králové, vždyť začínal v pátek 13, roku 2013, takže těch třináctek tam bylo podezřele mnoho a ten pátek navrch. Nakonec to dopadlo dobře, jen to počasí se mohlo zachovat přátelštěji. Ráno jsme měli co dělat, aby nám neuletěl stánek, i jsme trochu zmokli, ale vše jsme si nakonec vynahradili odpoledne a večer, kdy vykouklo slunce, a bylo příjemně. Kolega Martin pro vás z našeho největšího truckerského festivalu připravil reportáž a na bezprostřední pocity po akci jsme se zeptali i hlavního pořadatele, Josefa Štefky.

  A když už jsme u těch festivalů a show, nezapomněli jsme ani na oblíbený Truck Sraz Zlín a Master Truck v Opole u našich polských sousedů.

  Možná už víte, že truckem roku se stalo v Moskvě na veletrhu Comtrans Volvo FH. Srdečně gratulujeme. Na jiném místě zase najdete velmi zajímavý článek o tom, čeho všeho byl schopen Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, při filmování, když se nebál postavit na střechu nákladního vozu kymácejícího se ve více než 20metrové výšce. Tak propagoval nové auto pro stavebnictví FMX a nám z toho tuhla krev v žilách.

  S panem Nielsenem jsme ostatně mohli nedávno hovořit osobně, když přijel do Mostu, aby tu asistoval premiéře nové modelové řady společnosti Renault Trucks. Ta se uskutečnila v rámci ME tahačů na okruzích, o jehož dvou závodech – v Mostě a v belgickém Zolderu přinášíme pravidelné reportáže.

  V říjnovém Truck magazínu je vyhrazen tradičně prostor také pro rozhovory se zajímavými lidmi, tentokrát jsme si pozvali pana Jana Procházku, šéfa VW Užitkové vozy, dakarského jezdce Martina Kolomého a také zřejmě nejmladšího českého dopravce, Petra Stibora.

  Nezapomeňte si přečíst Auta našich dědů, Petr Hošťálek pro vás připravil skutečnou lahůdku – Tatru 141. Když už jsme u tatrovek, v magazínu najdete jednu zajímavou novinku z kopřivnické dílny.

  Doufám, že jsem vás příjemně navnadil. Ještě na závěr vám chci připomenout, abyste se podívali na galerii, najdete tam mimořádně zajímavou fotografii – všechny tři naše závodníky z ME tahačů, Davida Vršeckého, Frankieho Vojtíška a Adama Lacka, pěkně pohromadě.

  Na úplný závěr vám chci ještě představit projekt, který bude dokončen v v následujících měsících. Jde o publikaci k desátému výročí založení nadace Truck HELP. Už tak dlouho pomáhá pozůstalým po řidičích profesionálech, kteří zahynuli při výkonu svého povolání. Za to jí patří nekonečný dík a já doufám, že si knihu rádi koupíte, a tím podpoříte další činnost této prospěšné instituce.

  Přeji vám spokojené babí léto a za měsíc zase na shledanou

  Roman Řepa
  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.