Prosinec 2013

 • Van Damme mezi dvěma vozy Volvo
 • Czechbus v Praze
 • Stříbro pro ČR v úsporné jízdě
 • Mechanik roku je z Ukrajiny
 • Dálková a distribuční vozidla Renault Trucks

  Milí čtenáři!Hned zkraje chci poděkovat Tomáši Horčičkovi, vicemistrovi v úsporné jízdě, za skvělou reprezentaci České republiky ve finále mezinárodní soutěže Drivers´Fuel Challange, kterou pořádala v chorvatské Opatiji společnost Volvo Trucks. Tomáš nakonec podlehl po tvrdém boji Maďarovi, Zoltánu Simonovi.

  Když už jsme u soutěží, v prosincovém Truck magazínu najdete i reportáž o nejlepším mechanikovi roku, který je letos z Ukrajiny. Tohle klání proběhlo v technologickém centru našich partnerů, závodní stáje Buggyra, v Roudnici a hlavním pořadatelem byla společnost Federal-Mogul.

  Blíží se Vánoce, kdy snadněji otvíráme srdce svým blízkým a potřebným, a snažíme se být k sobě hodnější. Chci poděkovat všem, kteří se společně s námi starají o děti z naší nadace Truck HELP ať už finančně, nebo jakkoli jinak. .

  Teď už se pojďme podívat, co dalšího v magazínu najdete. Na výstavišti v pražských Holešovicích proběhla výstava Czechbus. Vystavovatelé se činili, ale návštěvnost byla podle našeho názoru poněkud slabá. V Hannoveru otevřela společnost Continental novou továrnu na protektory s revolučním vybavením, a když už se zmiňuji o pneumatikách, kolega připravil zajímavosti ze zimní nabídky Bridgestone.

  Náš spolupracovník opět po roce vyrazil na dostaveníčko nizozemských posádek před Dakarem. Svezli jsme se v nové Renaultu Trucks řady T a přinášíme první informace o nové rozvážkové řadě D 2 m.

  V Autech našich dědů si ukážeme, že ne vždy se inspirovali na východě západem, ale že to mohlo být i naopak. Anglický Standard Pick-Up Truck, jakoby z oka vypadl ruské Pobědě. V časopise je toho mnohem a mnohem víc, na závěr bych snad ještě upozornil na jednu smutnou událost – tým MKR Technology odchází z ME tahačů, což je jistě škoda.

  Teď mi ještě zbývá vám všem, kteří nás čtete a kupujete, poděkovat za vaši vstřícnost a věrnost a popřát vám hezké svátky a nový rok 2014. Doufám, že se i nadále budeme scházet společně nad Truck magazínem a že nás bude víc a víc.

  Mějte se pěkně

  Roman Řepa
  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.