Leden 2016

 • Dakar 2016 odstartoval
 • VOLVO FMX nejtvrdší test
 • Veletrh CZECHBUS 2015
 • ACTROS v palivové bitvě
 • Tříkolky TATRA a BMW

  Milí čtenáři!
  Zdravím vás na začátku nového roku 2016. Chci vám poděkovat za vaši podporu, bez které by naše práce neměla smysl. Také chci vyjádřit díky všem, kteří třeba jen jednou podpořili Nadaci Tuck HELP a tím děti a pozůstalé po řidičích profesionálech, kteří zahynuli při výkonu svého povolání.Zažili jsme toho dost, rok to byl plný změn, objevila se nová nebezpečí, třeba řidiči, kteří jezdí do Spojeného království, o tom vědí svoje. Doufám, že to bude všechno lepší, ale je fakt, že podobné přání jsem měl i loni. A jak to dopadlo, vidíte kolem sebe.Některé věci se nám loni docela povedly, třeba cesta s jubilejním desátým výhercem naší velké letní soutěže na také jubilejní třicátou Truck Grand Prix na Nürburgringu, nebo letošní vydání diáře. Snažili jsme se přihlédnout k vašim připomínkám a v rámci možností rozšířit prostor pro psaní poznámek. Tak snad budete spokojeni.V našem letošním prvním čísle najdete zajímavosti, které bych rád trochu vypíchnul. Doporučuji materiál našeho kamaráda a velkého fandy do historických vozidel, Petra Hošťálka, o netradičních produktech známých automobilek, které dnes již nikdo nezná. Nebo jste někdy slyšeli o tříkolce Tatra T 49, nebo BMW F 76? Další náš spolupracovník, Jiří Fiala, zase na jednom truck festivalu ve Švýcarsku viděl náklaďák připomínající Transformers, o který se s vámi chceme rovněž podělit.

  Odstartovala „dakarská rallye“ v Jižní Americe, v Africe pak bude již tradičně hájit české barvy Tomáš Tomeček.

  Když už jsem se zmínil o africkém kontinentu, možná budete zvědaví na to, jak se po Evropě přepravují zvířata pocházející právě z tohoto světadílu. Jde o nosorožce a už představa, jak vezu na korbě takové zvíře, mi nahání husí kůži.

  Máme pro vás také připravenou reportáž o tom, jak malá holčička dokázala ovládat velké vozidlo na dálku. Čtyřletá Sophie s osmnáctitunovým Volvem FMX skutečně nezacházela v rukavičkách.

  Z dalších materiálů bych ještě zmínil 5. ročník autobusového Czechbusu, který hostilo Výstaviště v Praze Holešovicích, koncept Iveco Vision, nebo třeba Mercedes-Benz Fuel Duel.

  Na závěr vám přeji, aby rok, do kterého právě vstupujeme, splnil vše, co od něj očekáváte.

  Mějte se dobře, buďte k sobě ohleduplní a hodní, a vždy dojeďte v pořádku domů.

  Roman Řepa
  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.