Únor 2016

 • Kopřivnická dvoutuna NW TL 2
 • Dakarské loučení Josefa Kaliny
 • Veletrh CZECHBUS 2015 II
 • Speciál Tatra pro pyrotechniky
 • VELKÁ SOUTĚŽ O NÜRBURGRING
  Milí čtenáři!
  Únorové vydání Truck magazínu je tradičně věnováno šílenství jménem Dakar, závodu, který vzbuzuje velké emoce, stojí spoustu peněz a pro soutěžící je to mnohdy očistec. Záběry totálně dehydratovaných a vyčerpaných motorkářů jasně ukazují, že do cíle se mnohdy nedostanou ani ti největší drsňáci. A jelikož Česká republika měla tradičně početné zastoupení, i prostor, který Dakaru věnujeme, je mimořádný. Blahopřejeme hlavně Jaroslavu Valtrovi, který se svojí tatrou dojel jako nejlepší z Čechů na osmém místě v kategorii kamionů a jako jediný Čech se dostal v nějaké kategorii mezi prvních deset.Také náš rozhovor bude spojen s touto velkolepou automobilovou soutěží. Po desítkách let se loučí skvělý navigátor a dlouholetý souputník Karla Lopraise, pan Josef Kalina. Na Dakar by se možná ještě podíval s nějakou asistencí, ale s ostrým závoděním už definitivně končí.

  Jestli vás moje předcházející pozvánka na Dakar nalákala a ozvalo se ve vás srdce závodníka, nabízíme vám možnost si také trochu zasoutěžit. Opět po roce začíná naše Velká letní soutěž o cestu na německý okruh Nürburgring, kde bude výherce hostem týmu Buggyra. Jde o tradiční spolupráci a naši hostitelé jsou milí. Dostanete se tak mezi takové borce, jako jsou David Vršecký a Adam Lacko, a budete moct zažít podobnou atmosféru jako již deset výherců před vámi. Dvě stě tisíc návštěvníků na zdejší proslulé Grand Prix a truck show se prostě jinde v Evropě nevidí.

  Kromě jihoamerické rally s africkým názvem jsme pro vás připravili i další dávku čtení. Minule jsme vás zavedli na pražský veletrh autobusů Czechbus, v tomto čísle naše putování dokončíme. Kromě Dakaru se v Africe jela zavedená Eco Race Rally, kde pravidelně soutěží Tomáš Tomeček. Dařilo se mu jako obvykle a my mu gratulujeme k pěknému umístění.

  V Autech našich dědů vás seznámíme s legendární dvoutunou NW TL 2 z Kopřivnické vagonky, která nese rukopis Hanse Ledwinky. Dále doporučuji materiál o tatře pro pyrotechniky a třeba nový Nissan Navara, který se stal pick-upem roku 2016.

  A to je pro dnešek vše. Mějte se pěkně, a když vám bude smutno, tak navštivte náš facebook.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.