Duben 2016

 • SCANIA 125 let
 • Šampion Vršecký končí
 • Nový RENAULT T
 • BORGWARD B 3000
 • VELKÁ SOUTĚŽ O NÜRBURGRING

  Milí čtenáři!Právě jsme se vraceli z motoristické akce v Düsseldorfu, když nás zastihla zpráva, že na jiném letišti, v Bruselu, poměrně nedaleko od nás došlo k obrovské tragédii. Teroristé se odpálili, zhasly životy desítky lidí a mnoho dalších bylo zraněno. V tu chvíli jsme si vzpomněli na ty z vás, kteří jako my cestují pracovně po Evropě, a na to, že už není v její západní části moc míst, kde se dá cítit příjemně a bezpečně. Chceme vyjádřit soustrast rodinám zavražděných a zraněných a chceme také říci, že si vážíme všech, kteří i v této nejisté době dál vykonávají svou profesi bez ohledu na riziko, které je provází. A mezi ně patří i profesionální řidiči. Doufáme, že vás bude provázet štěstí a že vždy v pořádku dorazíte do svých domovů.Tento úvodník píši těsně před nejdůležitějším křesťanským svátkem, Velikonocemi. Připomínáme si smrt a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, který tak podle tradice vykoupil naše hříchy a ukázal nám cestu ke spáse. Na této tradici odpuštění a tolerance je založena naše civilizace. Byla by škoda o tyto vymoženosti přijít. Jedním z jejích projevů je i pomoc bližním. Jsem rád, že se po delší odmlce na stránky Truck magazínu opět vrací příběhy rodin nadace Truck HELP. Tentokrát se dozvíte, které maminky a děti do nadace přibyly a komu nově pomáháme.Kromě toho najdete v dubnovém čísle velké rozhovory s naším letošním nejlepším dakarským závodníkem, Jaroslavem Valtrem, a také s Davidem Vršeckým, který letos ukončí svoji obrovsky úspěšnou kariéru okruhového jezdce (několikanásobný mistr Evropy, vítěz Poháru konstruktérů) a zaměří svoje síly hlavně na zdokonalování dakarského speciálu, který pomáhá vyvíjet závodnímu týmu Buggyra, v jehož barvách dosáhl zmiňované úspěchy v ME tahačů na okruzích.

  Mám radost, že si po delší době našla chvilku času naše spolupracovnice Jolana a napsala pár řádek o psychologických testech, kterými musela nedávno projít. Nebyla to podle nové úpravy zákona vůbec žádná legrace. Třeba vám její postřehy pomohou nedostat se do potíží, jak se to stalo jí.

  Náš redaktor Martin se nedávno zúčastnil testování Fat Boye, dakarské tatry Martina Kolomého, v Milovicích. Doteď vypadá, jako že se ještě ze svých dvaceti minut jízdy zcela nevzpamatoval. Teď už chápe moje pocity, když jsem mu po podobné jízdě ve vojenském prostoru v Senici říkal, že nevím, jak může někdo tu rallye vůbec dojet. My jsme byli po pár desítkách minut tak vyklepaní a teprve tehdy nám došlo, jací jsou závodníci vlastně tvrďáci.

  V časopisu toho najdete docela hodně – Scania slaví 125 let, což jste již jistě poznali podle titulní strany, Renault Trucks uvádí novou řadu T pro rok 2016, stavební sektor a výrobci těžkých vozidel už zbrojí před německou Baumou, my jsme se vydali na výzvědy tentokrát k společnosti MAN. Volvo má novou převodovku, VW Transporter slaví 60 let výroby.

  A náš kamarád Petr Hošťálek pro vás připravil další lahůdku v Autech našich dědů. Znáte Borgward B 3000? Pokud ne, máte možnost se s ním seznámit nyní.

  Na závěr vám chci připomenout, že je v běhu naše letní soutěž o výlet na Nürburgring, kde budete hosty závodního týmu Buggyra. Zde se budete moci seznámit nejen s Adamem Lackem, ale i s nástupcem Davida Vršeckého.

  Tak ať se vám daří.

  Roman Řepa

  šéfredaktor

   


Komentáře nejsou povoleny.