Květen 2016

 • VOLVO FH16 VERSUS 750 tun
 • Šestikolové vozy Dodge WC 62 a 63
 • Jiří Forman vyměnil motokáru za tahač
 • VELKÁ SOUTĚŽ O NÜRBURGRING
  Milí čtenáři!
  Naše soutěž o letní cestu na německý Nürburgring se pomalu chýlí ke konci, takže vám chci připomenout, co je třeba udělat, abychom vás mohli zařadit do výherního osudí. Musíte odpovědět na jednoduchou otázku, kterou najdete uvnitř magazínu na straně 5, zároveň musíte vystřihnout čtyři soutěžní kupóny (únor až květen), nalepit je na korespondenční lístek a poslat nám je do redakce. Výherce pak na začátku prázdnin stráví exkluzivní víkend jako host týmu Buggyra.Pro většinu předchozích šťastlivců to byl jeden z velkých zážitků v jejich životě, vždyť dostat se do zázemí jednoho z nejúspěšnějších týmů v ME tahačů na okruzích není samozřejmost. A navíc v době závodů probíhá zřejmě největší truckerská show v Evropě, kterou běžně navštíví kolem 200 tisíc lidí. Letošní výlet bude zvláštní oproti předchozím letům, protože se závoděním skončil dlouholetý matador David Vršecký, kterého nahradí nováček – Jiří Forman. A ten z vás, kdo uspěje, bude přítomen této zásadní generační obměně.

  Ti z vás, kteří nevyhrají, se s novým pilotem Buggyry mohou setkat alespoň zprostředkovaně na našich květnových stránkách. Redaktor Martin Březina připravil s Jiřím Formanem zajímavý rozhovor. Dozvíte se třeba, jaké to je, když přesedláte z motokáry přímo na velký tahač.

  Když už používám slovo velký, tak v tomto magazínu je zaznamenán jeden skutečně obrovský výkon. Jak jste si jistě všimli na titulce, je tam parádní fotka Volva FH16, které se doslova prohýbá pod tíhou kontejnerů s neuvěřitelnou hmotností 750 tun. A i takovýhle náklad dokázalo Volvo rozjet.

  V první polovině dubna proběhl v německém Mnichově asi nejdůležitější evropský veletrh stavební techniky Bauma. V dubnovém čísle jsme se krátce zastavili u vozů značky MAN, nyní pokračujeme s nákladní technikou Iveco a Volvo. Iveco chci připomenout ještě při jiné příležitosti. Měli jsme možnost vidět, jak se v jednom vozidle této značky přepravoval hroch.

  V časopise najdete také moc pěkný materiál o šestikolkách Dodge WC 62 a 63, který pro vás připravil náš dlouholetý spolupracovník, muzejník a jezdec na motocyklu, Petr Hošťálek. Tímto mu chci poděkovat a vás pozvat do jeho Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích. Je to zážitek.

  Na závěr vás chci ještě upozornit, že jedna naše významná továrna slaví krásné výročí. Traktory Zetor oslaví již sedmdesáté narozeniny. Srdečně blahopřejeme.

  Mějte se pěkně a nenechte se překvapit rozmary počasí, které jsou pro toto období typické.

  Roman Řepa
  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.