ČERVEN 2016

 • Rozhovor s Davidem Vršeckým
 • Bauma 2016
 • Praga RND
 • Volvo řádilo v lomu


  Milí čtenáři!Pomalu se otvírají dveře do léta a tak mám milou povinnost pozvat Vás na některé truckerské akce, jež by vás mohly zajímat. Jsme jejich mediální partneři, protože si myslíme, že si to svojí tradicí a zaměřením zaslouží. Letos již po devatenácté se od 11. června uskuteční Truck show Lužnice. Pořadatelé slibují oproti loňsku novinky, takže to bude jistě ještě větší zábava, než bývá obvykle. Kdo Lužnici navštívil, se tam většinou rád pravidelně vrací. Letos najdete v kempu opět i stánek Nadace Truck HELP, která se stará o pozůstalé po řidičích profesionálech, kteří zemřou, nebo se těžce zraní při výkonu svého povolání. Rodin nadace je už celá řada, což nás samozřejmě na jednu stranu netěší – za každou rodinou je nějaký zmařený život, na druhou stranu je to, i díky všem z vás, kteří přispíváte, hezký příklad toho, že lidé nejsou k neštěstí druhých až tak lhostejní, jak by se zdálo ze zpráv komerčních televizí. Pro zájemce bude k dispozici i třeba náš úspěšný truckerský diář.

  To samé, co pro Lužnici, platí o Popradském modelářském dni (PMD), který začíná tentokrát již v pátek 10. června dopoledne, protože zájem je tradičně obrovský. Předpokládá se účast více než 150 modelářů (v den uzávěrky červnového Truck magazínu jich bylo přihlášeno již 110), kteří předvedou stovky nádherných modelů lodí, tahačů, kamionových souprav, letadel, tanků, vlaků a dalších, hlavně na dálkové ovládání. Součástí PMD bude i závěrečný závod seriálu Mistrovství Slovenska RC modelů trucků na okruhu a v terénu. Otevřené budou všemožné dílny, takže malí i velcí nadšenci si budou moci vyzkoušet ovládání modelů, pocvičit se na simulátoru a podobně. Organizátoři doufají, že bude i tento rok překročená návštěvnost více než čtyř tisíc diváků za den.

  Jsme také zvědaví, jak dopadne přesun oblíbené slovenské Truck Areny z Piešťan do Orechové Potoně u Dunajské Stredy. Původně se letos tato oblíbená show konat neměla, podle posledních informací se uskuteční poslední červencový víkend na Slovakia Ringu. A jelikož akcí pro řidiče a jejich rodiny není až tak moc, rozhodli jsme se Arenu mediálně podpořit, i když zatím nevíme, jak to bude celé vypadat. Kdo máte zájem, zapište si do kalendáře 29. a 30. července.

  Na závěr vás chci upozornit, že se chýlí ke konci naše soutěž o cestu na Nürburgring. Losování proběhne na začátku června a výherce vyrozumíme telefonicky a e-mailem.

  Mějte se pěkně a dávejte na cestách dobrý pozor. Zvlášť když naše silnice a dálnice letos ještě víc než dřív připomínají válečnou zónu.

  Roman Řepa
  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.