Červenec – Srpen 2016

 • LUŽNICE 2016
 • Parní Škoda Sentinel
 • Josef Zenker a Praga V3SD

  Milí čtenáři!
  Už po jedenácté jsme losovali výherce naší letní soutěže o cestu na Nürburgring. Mysleli jsme si, že nás už nic nemůže překvapit, ale stalo se. Představte si, že výhercem se stal jmenovec našeho redaktora. Letos se tedy se mnou na německou Truck Grand Prix a velkou truckerskou show vydali hned dva Martinové Březinové. Jak to dopadlo, na to si budete muset počkat do zářijového čísla.Na co čekat nemusíte, je pořádná dávka čtiva. V letním vydání Truck magazínu máme spoustu zajímavostí a jednu mimořádnou lahůdku. Podařilo se nám spojit s panem Ing. Zenkerem, jehož otec patřil k velkým postavám českého automobilového průmyslu minulého století. Je mimo jiné jedním z tvůrců legendární Pragy V3S. Zkušenosti sbíral již v meziválečném období při vývoji a technické přípravě výroby nového lehkého tanku LT vzor 38, později byl vybrán na půlroční misi ve Spojených státech a také spoluzaložil Ústav pro výzkum motorových vozidel. Kromě technického nadání mu šly dobře jazyky a byl i dobrým hudebníkem. Jsme rádi, že si můžeme připomenout jeho výročí a díky jeho zajímavému životu přiblížit dobu a lidi, na které můžeme být skutečně právem hrdí.Když mluvíme o historii, nesmím zapomenout ani na Auta našich dědů. Petr Hošťálek pro vás tentokrát připravil povídání o parní Škodě Sentinel.

  No a do třetice – Setra slaví 65 let svojí existence. A to už je důvod si připomenout některé důležité milníky.

  Kromě výprav do historie, najdete v letním čísle mnoho současných témat, náš spolupracovník se zamýšlí nad používáním přídavných světel a přehnanou „péčí“ naší policie.

  Volvo opět po roce zná vítěze svojí soutěže o nejlepší spotřebu, Scania vyvinula autonomní nákladní automobily, které dokáží pracovat bez zásahu řidiče.

  David Vršecký dobývá Čínu, pokračuje ME tahačů na okruzích a na Lužnici proběhla oblíbená Truck Show. Chci poděkovat pořadatelům za pěkný zážitek a tradiční podporu naší nadace Truck HELP.

  Doufám, že si každý z vás vybere to, co má rád.

  Mějte se pěkně.

  Roman Řepa

  šéfredaktor

   


Komentáře nejsou povoleny.