Listopad 2016

 • IVECO Z TRUCK
 • Rozhovor s Adamem Lackem
 • Kolomý a Loprais pojedou Dakar v jednom týmu!
 • Úspěšná pětituna PRAGA N
  Milí čtenáři!
  V listopadu bude Praha hostit hned dvě výstavy, na které se chystáme, a předpokládáme, že i spousta z vás se přijde podívat také. Jde o již tradiční Czechbus, který se na holešovickém Výstavišti koná již pošesté, a úplně nový veletrh Transport Expo, který proběhne ve veletržním areálu PVA Expo v Letňanech. Je škoda, že se obě akce konají ve stejném termínu, od 22. do 24. listopadu. Zatímco prvně jmenovaná cílí především na českou a středoevropskou silniční hromadnou dopravu, uvidíte zde některé české premiéry, třeba autobus Iveco Evadys, o kterém píšeme v tomto vydání, a také na garážovou a servisní techniku, druhá se podle našich informací bude snažit soustředit hlavně na užitkové vozy, a to převážně do 3,5 tuny. Ve středu 23. 11. v 16 hodin tu proto proběhne předání ocenění pro vítěze ankety NEJPRAKTIČTĚJŠÍ UŽITKOVÝ VŮZ ROKU. Jedná se o novinářskou anketu pořádanou organizátory výstavy s cílem podpořit a ocenit novinky z kategorie užitkové vozy do 3,5 tuny celkové hmotnosti v daném roce. Anketu podle stanovených pravidel hodnotí porota složená z vybraných odborných motoristických novinářů a dalších nezávislých odborníků. Na základě hlasování porotců bude zvolen vůz, který v daném roce nejvíce odpovídá kritériím ankety.Jsme zvědavi, jak se bude „nováčkovi“ v Letňanech dařit, po konci Autotecu v Brně a poté, co se neujal jeho nástupce Eurotrans, žádný komplexní dopravní veletrh v České republice neprobíhá a je otázka, zda o něj budou mít firmy z oboru ještě vůbec zájem.

  Každopádně již teď víme o jednom zajímavém vozidle, které bude k vidění v hale č. 3. Společnost Opel ve spolupráci s moravským výrobcem nástaveb Paragan představí potenciálním zákazníkům zajímavou skříňovou dodávku na podvozku Movana. S nezávislým topením, spací nástavbou, užitečným zatížením až 1 450 kg a objemem až 23 m3.

  O tom, jak pražské veletrhy dopadly, se dočtete v některém z příštích čísel Truck magazínu. V tom listopadovém vám přinášíme další novinky, které jsme přivezli z Hannoveru, kde se na 66. ročníku největší evropské výstavy IAA Nutzfahrzeuge ani nedalo pro rozsáhlost expozic a omezený čas všechno projít a poznat.  Jak jste si jistě všimli již na titulní straně, některá tamější vystavená vozidla mají opravdu futuristický vzhled, třeba Iveco Z Truck.

  V časopisu najdete také čerstvou novinku, pro některé možná hodně překvapivou. Aleš Loprais pojede dakarskou rallye společně s Martinem Kolomým v týmu Tatra Buggyra Racing. Těšíme se a jsme docela zvědavi, jak jim to bude společně klapat. V takové sestavě se dá myslet hodně vysoko, možná i na stupně vítězů.

  V listopadovém Trucku toho jako obvykle najdete mnohem víc. V Autech našich dědů jsme zavzpomínali na pětitunu Praga N, které šoféři říkali důvěrně „Enka“. Vyzkoušeli jsme elektrický VW Crafter, navštívili poslední závod českého truck trialu, a shrnuli právě skončenou sezonu ME tahačů na okruzích. Tak snad si každý z vás najde to, co ho nejvíc zajímá.

  Mějte se pěkně a jezděte ohleduplně a opatrně.

  Roman Řepa

  šéfredaktor

   


Komentáře nejsou povoleny.