Leden 2017

 • Rozhovor s Martinem Macíkem
 • Nejhezčí silnice světa
 • BÜSSING – NAG typ „375“
 • Dakar a Africa Eco Race
 • Setra Multiclass LE BUSINESS
  Milí přátelé!
  Velice s námi v redakci otřásla smrt polského řidiče kamionu, který se prý do poslední chvíle svého života snažil zabránit teroristovi v útoku na vánoční trh v Berlíně. Chceme tímto vyjádřit upřímnou soustrast jeho blízkým a chceme také vyjádřit obdiv nad jeho statečností. Tím, že se bránil, i když těžce zraněný, a strhnul volant ještě v poslední chvíli, podle některých zdrojů zachránil další lidi od smrti a těžkých zranění. Samozřejmě je nám líto i všech dalších obětí tohoto barbarství a myslíme na ně.Zároveň nám to připomnělo, jak je práce profesionálního řidiče nejen náročná, ale i hodně nebezpečná. K tradičním rizikům, jako jsou neustálá možnost dopravní nehody a různá zranění při obsluze, možnost přepadení a okradení, se v poslední době přidaly také problémy s bouřícími se migranty (např. v Calais) a nyní i ohrožení terorismem.Nákladní vůz se ukázal jako ideální zbraň, snadno dostupná, velice účinná a smrtící.Připadá nám, že šoféři jsou proti této hrozbě dosti bezbranní a zatím nás úplně nenapadá, jak tomuto problému co nejlépe předcházet. Vždyť každý musí občas z kabiny do sprchy, na záchod nebo na jídlo. Budeme rádi, když nám pošlete svoje nápady a návrhy, jakým způsobem se co nejvíce chránit. Myslíme i na rozšiřující se počet žen za volantem, tam je možnost jim ublížit ještě větší.

  V těchto momentech jsem si zase uvědomil, jak záslužná je činnost nadace Truck HELP, která se stará o pozůstalé po profesionálech za volantem, kteří zahynou, nebo se těžce zraní při výkonu svého povolání. Je dobré vědět, že se někdo postará, že má zájem i prostředky pomoci. Chci nadaci za její úsilí velmi poděkovat a zároveň vás chci požádat, pokud chcete přispět na dobrou věc, podpořte Truck HELP. Na facebooku nadace i u nás na stránce Truck magazínu jsme vás informovali o možnosti přispět nadaci částkou 990 Kč a poté obdržet jako poděkování speciální kalendář. Doufám, že se mezi vámi najde alespoň pár lidí, kteří tuto možnost využijí.

  Dnes už mi zbývá jen přání do nového roku. Doufám, že se svět ještě více nezblázní a že nás nečekají tak zlé časy, jak to někdy podle zpráv v médiích vypadá. Přeji vám mnoho kilometrů bez nehod, přepadení, okradení a pokud možno co nejvíce dobrých lidí okolo.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.