Duben 2017

 • Velká letní soutěž
 • Vístava techniky MAN
 • Thornycroft „Sturdy“ anglický náklaďák
 • Světový veletrh RC modelů


  Milí přátelé!
  Víte, že značka Volvo Trucks otevřela své oficiální zastoupení v Čechách již před dvaceti lety? Stalo se to 1. dubna 1997, a proto se letos budete moci zúčastnit mnoha aktivit, které Volvo pro své zákazníky a partnery při příležitosti tohoto významného jubilea již odstartovalo a ještě bude realizovat. První ze série narozeninových akcí byla spuštěna 1. února na facebookovém profilu Volvo Truck Czech, kam mohou všichni příznivci a řidiči posílat podle vypsaného tématu své nejlepší fotografie nákladních vozidel Volvo.  Foto, které daný měsíc získá nejvíce „lajků“, postupuje do velkého finále. V něm bude z těchto postupujících v srpnu vybrán vítěz, na kterého čeká velmi atraktivní cena v podobě výletu pro 2 osoby do švédského Göteborgu a továrny Volvo Trucks. Více se o letošních oslavách i o firmě dozvíte v našem materiálu na straně 9.K pravidelnému rozhovoru jsme tentokrát pozvali mladou dámu, kterou byste asi jen stěží očekávali za volantem cisterny s pohonnými hmotami. Slečna Kristýna se s námi podělila o svoje zážitky za volantem, o každodenní radosti i starosti. Třeba její příběh a zkušenosti inspirují další zájemkyně o tuto profesi.

  Pokračujeme také v našem seriálu, kde pro vás mapujeme bohulibou činnost Nadace Truck HELP. Snažíme se ukázat, že sice proti zlým nehodám není stoprocentní ochrana, ale že tu je kdosi, kdo pomůže pozůstalé rodině, když je třeba. Jsem rád, že se obec přispěvatelů stále rozrůstá.

  V dubnovém čísle Truck magazínu však najdete témat a článků mnohem více. Společnost MAN pořádala svou výstavu Trucknology Days a bylo to opět velmi zajímavé. S Auty našich dědů jsme tentokrát zavítali do Anglie, abychom se blíže seznámili se značkou Thornycroft a jejím modelem „Sturdy“. V německém Norimberku jsme pak mohli obdivovat na 68. ročníku veletrhu Toy Fair, či chcete-li  Spielwarenmesse 2017 nepřeberné množství modelů, stavebnic a jiných hraček.

  Na závěr mi zbývá ještě krátce připomenout pokračování naší velké letní soutěže o cestu na truckerskou show a závody tahačů na německém Nürburgringu.

  Mějte se na jaře báječně a jezděte opatrně.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.