Květen 2017

 • Velká letní soutěž
 • Nový DAF CF a XF
 • Nové autokary MERCEDES a MAN
 • Šestikolka TATRA 26/30  Milí přátelé!
  Naše velká soutěž o cestu na německý Nürburgring se pomalu chýlí ke konci. V květnu najdete v časopisu poslední kupón, který stejně jako předchozí tři musíte vystřihnout, nalepit na korespondenční lístek a poslat k nám do redakce. Nezapomeňte také zodpovědět naši soutěžní otázku, která pro vás jistě nebude složitá. Výherce pak pojede s redaktory na velkou Truck Grand Prix a největší truckerskou show v Evropě. Cesta se uskuteční v termínu od 30. června do 2. července a ze zkušenosti víme, že naši výherci bývají z výletu velmi nadšeni. Po celou dobu bude výherce hostem týmu Buggyra, jehož jezdec Adam Lacko bude i letos usilovat o příčku nejvyšší. A jelikož sezona ME tahačů začíná, pohovořili jsme před ní s několikanásobným šampionem, Davidem Vršeckým. Kromě toho v magazínu najdete také souhrn informací ohledně letošního závodního seriálu.A nejsou to jen tahače na okruzích, svou sezonu odstartovali také čeští trucktrialisté. Jak už je zvykem, sešli se k prvnímu závodu v Milovicích a my byli u toho.Ti z vás, kteří k soutěžení přistupují aktivně, by neměli opominout informace ohledně řidičské soutěže Optifuel Challenge, kterou pravidelně pořádá značka Renault Trucks. Pokud chcete ostatním ukázat svoje dovednosti za volantem a pochlubit se, jak úsporně dokážete ovládat svoje vozidlo, je načase se přihlásit.

  Rád bych se zmínil o dalším materiálu, který pro vás připravila naše kamarádka Jolana. Jezdí s kontejnery a to, co zažívala letos v zimě na dlouhodobé objížďce u České Třebové, nepřejeme skutečně nikomu.

  Jak jste si jistě všimli na titulní straně, společnost DAF představila nové vozy CF a XF. Zatím jsme je neměli možnost vidět naživo, byly totiž představeny na konci dubna v Birminghamu, ale již v květnu bychom se mohli svézt.

  V květnovém Truck magazínu najdete mnoho dalšího, představíme vám dva nové autokary – Mercedes a MAN, seznámíme vás s novými projekty Tatry, poprvé jsme se svezli v novém Volkswagenu Crafter a otestovali jsme i VW Amarok.

  V Autech našich dědů se můžete těšit na domácí Tatru 26/30. Byl to opravdový skvost, tak doufáme, že se vám bude článek naše spolupracovníka, Petra Hošťálka, líbit stejně jako nám.

  Mějte se v máji pěkně a jezděte opatrně.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.