ČERVEN 2017

 • Italovy sendviče
 • KAMAZ 5490 NEO
 • VOLVO – automatické nouzové brzdění
 • Sedlový tahač MAN FT


  Milí přátelé!
  V několika minulých číslech Truck magazínu jste mohli pravidelně pod úvodníkem vídat upoutávku na soutěžní anketu. Zajímal nás váš názor na nedostatek řidičů z povolání a chtěli jsme se hlavně dovědět, jak by podle vás šlo toto těžké a zodpovědné povolání zatraktivnit. Všem, kteří na naši anketu zareagovali, děkujeme a nyní mám také milou povinnost sdělit jméno výherce. Stal se jím pan Jiří Roskot z Přerova, kterému bude zapůjčen osobní vůz Opel s plnou nádrží na jeden měsíc. Výherci srdečně gratulujeme.Krátce po uzávěrce červnového Truck magazínu jsme také uzavřeli naši tradiční soutěž o výlet na Nürburgring. Výherce kontaktujeme jako obvykle telefonicky a e-mailem. Bude hostem známého a úspěšného týmu Buggyra, který získává úspěchy jak s tahači na okruzích, tak v drsném prostředí Dakarské rallye. Doufáme, že výherce bude přinejmenším tak nadšený, jako bylo již jedenáct jeho předchůdců. O truckerské show, návštěvě výherce i tradičním závodu evropského mistrovství tahačů se pak více dozvíte v zářijovém čísle.

  Teď bych rád pozval všechny modeláře, ale samozřejmě nejen je. Desátého června se v slovenském Popradu uskuteční již 8. ročník výstavy Popradský modelársky deň 2017.

  Tato akce patří mezi největší svého druhu na Slovensku a troufám si tvrdit, že také v ČR.

  Podle organizátorů přijede více než 100 špičkových modelářů z obou částí bývalé republiky. Účast slíbili i zástupci z Polska, Rakouska a Ukrajiny. K vidění budou i některé světové unikáty, takže pokud máte čas, může to být námět na pěkný výlet. Akce proběhne od devíti hodin ráno do šesti večer v prostorách a okolí OC MAX Poprad.

  Nyní se chci ještě krátce zmínit o obsahu tohoto magazínu. Jak jste si jistě všimli na titulce, podařilo se nám získat informace o novém ruském tahači Kamaz. Většina zná tuto značku jako tradičního výrobce nákladních speciálů do terénu. Proslavily ji vozy pro těžební a stavební průmysl, armádu a v neposlední řadě nelze nevzpomenout triumfální výkony na slavném Dakaru. Rusové však nezapomínají ani na silniční sektor a zahájili produkci nové vlajkové lodi – tahače Kamaz-5490 NEO.

  To je jen jedna z mnoha pozvánek. Další může být třeba informace o spolupráci slavného Itala v kuchyni – Emanulle Ridiho, který připravil pro řetězec OMV a jeho zákazníky zcela nové druhy čerstvých sendvičů.  Na závěr bych ještě připomněl, že závodní sezona se rozběhla naplno, což uvítaly i tisíce diváků, které dorazily do Mohelnice na druhý závod českého mistrovství v truck trialu.

  Přeji vám příjemný červen a hodně klidu a rozvahy za volantem.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.