Září 2017

  • S výherkyní na Nürburgringu
  • Znovuzrození značky Avia
  • Pekelná Silk Way Rally
  • Lehký náklaďák Praga L
 • Milí přátelé!
  Doufám, že jste si našli o prázdninách čas na své blízké a zažili s nimi hezké chvilky. My jsme rádi, že přesně to se podařilo dětem a maminkám z nadace Truck HELP, které mohly alespoň na chvilku zapomenout na nepřízeň osudu, která je potkala. Vyrazily totiž společně na týden do Itálie k moři a vypadaly spokojeně, což nás těší.My jsme jako obvykle absolvovali na začátku prázdnin cestu na německý Nürburgring. I když už jsme tam byli mnohokrát, nikdy se nám to neomrzí. Zvlášť, když s námi pokaždé jede jiný výherce naší velké letní soutěže. Vlastně výherkyně. Podruhé za dobu, co soutěž pořádáme, vyhrála dívka a narušila tak jednolitou řadu mužských výherců. Lenka není truckerka, ale vše okolo náklaďáků miluje. Tak doufáme, že se jí zdejší truckerská show a mistrovství Evropy tahačů na okruzích líbilo stejně jako nám. Program jsme se snažili připravit pestrý, což můžete vidět v naší fotoreportáži.

  V létě se jela Silk Way Rally. Co do těžkosti, ji mnozí považují za vůbec nejdrsnější závod na světě. Martinovi Kolomému se evidentně líbila, i když nakonec nedopadl podle svých představ. Ještě méně se dařilo Aleši Lopraisovi, který soutěž nedokončil.

  To samozřejmě nebyla jediná událost v motoristickém sportu, která se v červenci a srpnu konala. A z mnoha z nich vám přinášíme reportáže, byli jsme na tahačích na Slovakia ringu, pořádali se dvě Baji, jezdci Buggyry se vydali soutěžit již tradičně do Číny a vedli si jako obvykle velmi dobře.

  Ke čtení jsme připravili i jiná témata, Avia vstává z mrtvých, podařilo se to celkem nedávno Tatře, doufejme, že i druhá naše tradiční automobilka se vzchopí a svoji šanci na pokračování své existence nepromarní. Ještě chci doporučit druhou část naší poznávací cesty za mimořádnými osobnostmi české techniky a vojenské historie, vypravíme se po stopách štábního kapitána Josefa Šramla, jednoho z průkopníků motorizace Československé armády a nauky útočné vozby, od jehož narození letos uplynulo 120 let. S jeho životním příběhem jsou nedílně spojeny vývoj a výroba legendárního lehkého tanku ČKD – Praga LT vz.38 a také vývoj doprovodných rychlých terénních nákladních vozidel Praga RV. Když už jsme u historie, v Autech našich dědů najdete Pragu L, takže doufám, že budete spokojeni.

  Mějte se pěkně a jezděte s rozvahou.

  Roman Řepa

  šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.