1 TM 2019

Aktuální číslo

  • ACTROS POD LUPOU
  • REVOLUČNÍ APLIKACE PRO ŘIDIČE
  • NÁKLADNÍ VOZY FORD AA








Milí přátelé!

Právě jste otevřeli první číslo Truck magazínu v roce 2019. Dovolte mi, abych vám do něj popřál vše dobré. To se týká samozřejmě zdraví, štěstí a radosti ze života, ale také co největší pohody při řízení ať už vašich soukromých nebo firemních vozidel. Hlavně ať se již neopakuje to, co si museli vytrpět někteří z vás nedávno na naší páteřní komunikaci D1 mezi Brnem a Prahou, kde se kvůli sněžení na Vysočině a zúžení vytvořily desetikilometrové kolony a provoz se na několik hodin úplně zastavil.

Okamžitě se do sebe pustili zástupci dopravců, řidiči, ministerstvo dopravy v čele s Danem Ťokem, své si ke kalamitě muselo říct i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a také policie. My jsme situace sledovali mimo jiné na našem facebooku, kde se rozproudila živá debata. A jako skoro vždy, pravda je někde uprostřed. Některé názory byly velmi podnětné – třeba, že ŘSD šetří na špatném místě a používá nekvalitní sůl, která funguje jen omezeně, a vozovka začne zase přimrzat. Že se papaláši starají víc o své prémie, které dostanou, když ušetří na údržbě. Ministr kritizoval řidiče kamionů za to, že místo, aby nechali místo pro sypače a pluhy, tak se hloupě předjížděli a zatarasili komunikaci, řidiči zase obviňovali ŘSD a ministerstvo, že údržba vyjela pozdě. Bylo slyšet oprávněné hlasy, že stav našich komunikací je hrozivý, což potvrzujeme, a že je vlastně drzost za takové silnice ještě platit mýto.

K situaci se vyjádřilo také Sdružení dopravců Česmad Bohemia, vy si jejich prohlášení můžete přečíst již na další straně.

Teď už ale pojďme k veselejšímu tématu. Jak jste si jistě všimli (na našem facebooku, našich webových stránkách www.truckmagazin.cz a v upoutávkách v časopisu, opět se nám podařilo vydat diář pro truckery, i když to letos nebylo nijak lehké. Vše se zdražuje (papír i práce), tak jsme museli hodně zapracovat, abychom sehnali potřebné finance. Nakonec se to tedy povedlo a vy v diáři najdete vše, na co jste za ta léta zvyklí: slovníčky, místo pro vaše poznámky, svátky a jiné důležité informace. Tak doufáme, že vám uděláme radost.

Na závěr vyberu ještě pár zajímavých témat z obsahu lednového Truck magazínu. Jistě vás zajímá, jaké inovace v sobě ukrývá nový Mercedes-Benz Actros, v Autech našich dědů se vrátíme v čase do doby, kdy bylo možné hlavně na německých silnicích spatřit Ford AA. Blíží se Dakar, tak jsme pro vás připravili tradiční shrnutí toho, co můžete na této dramatické soutěži očekávat.

A nyní už zbývá se rozloučit. Mějte se pěkně a buďte k sobě ohleduplní, pak se budeme na silnicích cítit všichni o poznání lépe.

Roman Řepa

šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.