Únor 2018

  • Dakar 2018 Peklo na zemi
  • FUSO eCANTER
  • Mercedes G3
  • Tomeček šokoval svět
Milí přátelé!

Peklo na Zemi. Tak popisují letošní Dakar jeho účastníci. Čekali byste komentáře typu, už nikdy víc, to pořadatelé přehnali a podobně. Nic takového. Dobrodruzi za řídítky nebo za volantem jsou totiž docela drsňáci, a proto se většině z nich tohle pojetí nejslavnější rallye na světě hodně líbilo. Lidé i technika dostali zabrat, většina si musela sáhnout až na dno. Únorové vydání Truck magazínu je proto tradičně věnováno tomuto lednovému jihoamerickému pomatení smyslů.  České zastoupení bylo početné a mezi závodníky se neztratily ani naše sympatická děvčata – Gabriela Novotná a Olga Roučková.  První z nich na motorce do cíle nedojela, protože si v desáté etapě zlomila klíční kost, ale Olga na svojí čtyřkolce je první Češka, která kdy tuto rallye dokončila. Posíláme jí obrovskou gratulaci a jsme rádi, že vůbec přežila.  Málem ji totiž přejel jeden z kamionů.

Loučí se asi definitivně legenda, Josef Macháček. Posteskl si v průběhu rallye, že na to, aby dojel v první desítce, prostě letos neměl natrénováno. O Pepovi Kalinovi raději nebudu říkat nic. Už jsem několikrát psal, že je to jeho poslední ročník, a pak najednou ho vidím opět na startu. Tentokrát významně pomohl nováčku Martinu Šoltysovi z týmu Buggyra ke skvělému výsledku.

Nejvíc se ale dařilo Martinu Macíkovi, jeho páté místo v pořadí kamionů je prostě skvělé. Posíláme velké blahopřání do Sedlčan.

Martin Kolomý na svůj sen o beduínovi stále čeká. Snad to vyjde příště.

Můj kolega Martin celou rallye dnem a nocí sledoval a připravil pro vás pořádnou porci informací.

Nesmíme ale zapomenout ani na dalšího našeho řidiče – závodníka. Byli jsme velmi zvědaví, jak si povede v našlapané konkurenci Tomáš Tomeček na soutěži Africa Eco Race, která byla letos mimořádně dobře obsazená. Tomáš se vypravil na náročnou trať zcela sám a po fantastickém výkonu dojel na celkovém druhém místě v kategorii kamionů za nedostižným de Rooyem.

Na závěr vám chci ještě připomenout další únorovou tradici. Opět po roce začíná naše Velká letní soutěž o cestu na závody trucků na Nürburgringu, kde bude výherce hostem týmu Buggyra. Dvě stě tisíc návštěvníků na zdejší proslulé Grand Prix a truck show dělají z této akce něco zcela mimořádného.

Tak se při čtení dobře bavte.

Roman Řepa

šéfredaktor


Komentáře nejsou povoleny.